ما سایتمون رو تغییر دادیم

وبلاگ دانشجویان مکانیک89 دانشگاه آزادسمنان

70مشاوره برای کنکورکارشناسی ارشد

سلام برای قبولی در شریف تهران میانگین درصد مورد نیاز در تبدیل انرژی برای دروس مختلف چقدر است

سلام. میانگین درصد برای قبولی در تهران و شریف در کل باید بالای 50 باشد ولی در این بین باید ضریب دروس سیالاتی بالاتر و سایر دروس مثل دینامیکی ها پایین تر باشند. و البته ریاضی هم خیلی مهم است.


سلام من سال 87 از دانشگاه آزاد کرج در رشته سیالات با معدل 14 مدرک گرفتم الانم هیچی یادم نیست این منابع آزمونم دیدم که چقدر زیاده ترسیدم فقط هم تهران میخام قبول شم آزاد و سراسریش فرف نداره امیدی هست؟اگه بخام عمران شرکت کنک چی؟با تشکر

با سلام. با توجه به اینکه مدت زیادی از درس دور بوده اید و از آنجا که ظاهر امر نشان می دهد پایه علمی شما در حد مطلوبی نیست نیاز به تلاش مضاعفی نسبت به سایر داوطلبان دارید. برای قبولی در گرایش های تبدیل انرژی و طراحی کاربردی دوره روزانه دانشگاه های سراسری تهران رتبه ای در حدود 270-300 و در دورانه شبانه 480-500 نیاز است. اما برای قبولی در دوره های روزانه و شبانه برخی از گرایش های فرعی مانند مهندسی انرژی، خودرو و.... به رتبه 700-800 نیاز است. که کسب این رتبه ها دور از دسترس نیست البته منظورم سهل الوصول بودن آن نیست کسب این رتبه ها نیز نیاز به تلاش و پشتکار بالا دارد. از آنجا که وضعیت تحصیلی و کاری خودتان را به طور دقیق توضیح نداده اید من تنها به ذکر این نکات کلی بسنده می کنم

با سلامبفرماييد براي كسب درصد بالا در زبان عمومي چه كتبي بايد مطالعه شود؟(بيش از يك سال فرصت دارم)

با سلام. به طور کلی تاثیر درس زبان در کنکور کارشناسی ارشد مکانیک خیلی کم است. بنا براین به داوطلبانی که پایه انها در این درس ضعیف است و در این درس دچار مشکل هستند اکیدا توصیه می شود که این درس را کاملا کنار بگذارند و در جلسه کنکور نیز به سراغ این درس نروند. اما برای داوطلبانی که تسلط مناسبی بر این درس دارند توصیه می شود که در جلسه کنکور نیز بیشتر از 10 دقیقه برای این درس زمان نگذارند و به سراغ دروس اصلی تر مثل ریاضیات و حرارت-سیالات بروند. اما برای دوستانی که علاقه مند به خواندن زبان هستند می توان به کتاب 504 absolutely essential words و کتاب انتشارات سمت اشاره کرد.


ریاضیاتم ضعیفه چه کارکنم؟

با سلام. اساسی ترین نکته در افزایش تسلط در دروس ریاضی کنکور حل تست های بسیار است. برای مطالعه دروس پیشنهاد می شود که ابتدا از جزوات کنکوری موجود مانند کتاب ریاضیات موجود در بسته آموزشی ماهان برای مطالعه مباحث استفاده شود. در مرحله بعد از کتاب هایی استفاده کنید که دارای خلاصه درس به همراه مجموعه تست های کنکور ارشد از رشته های مختلف باشد. دلیل آن نیز تکرار سوالات سایر رشته ها نظیر هوافضا وعمران و... در کنکور مکانیک است. در مورد نویسنده کتاب های مناسب نیز می توان به اساتیدی مانند دکتر نیکوکار، دکتر معتقدی و دکتر آقاسی اشاره کرد. نکته اساسی که باعث افزایش چشمگیر تسلط شما خواهد شد خلاصه برداری از نکات مهم و دوره مستمردروس ریاضی است. در نهایت اگر احساس می کنید که با انجام این توصیه ها هنوز دچار مشکل هستید یا از لحاظ پایه ی علمی دچار ضعف هستید می توانید از کلاس ها و اساتید به نام موسسه استفاده نمایید. موفق باشید


باسلاممی خواستم بدونم برای شروع خواندن دروس با معدل کارشناسی 14.5 چند ساعت در روز نیاز است؟

با سلام. در مورد ساعات مطالعه قانون مشخصی وجود ندارد اما به طور میانگین حداقل ساعات مطالعه برای کسب رتبه ای مناسب در کنکور ارشد برای یک داوطلب متوسط به طور میانگین هفته ای 30-35 ساعت می باشد. داوطلبانی که دارای پایه ضعیف در دروس هستند قاعدتا باید تلاش بیشتری داشته باشند علی رغم وجود عدد ورقم دقیق اما به طور ایده ال برای اینگونه دواطلبان به طور میانگین 45-50 ساعت مطالعه در هفته نیاز است. البته این اعداد و ارقام برای افراد مختلف فرق می کند.

با سلام . کارمند هستم و برای مطالعه ارشد فقط بعدازظهرها وقت دارم. خواهشمندم برای برنامه ریزی راهنمایی ام کنید

با سلام. همان طور که می دانید برای برنامه ریزی به اطلاعات بیشتر و دقیق تری از وضعیت تحصیلی نیاز است مانند گرایش مورد نظر، زمان فارغ التحصیلی، سطح علمی و.... بنا براین لازم است که برای برنامه ریزی مفید و مناسب با شرایط کاری و تحصیلیتان به صورت حضوری مراجعه نمایید.


سلام. میخواستم ضریب دروس در گرایش طراحی کاربردی و ظرفیت های دانشگاه سراسری در این گرایش را بدانم.

با سلام. ضرایب گرایش طراحی کاربردی بدین صورت است. زبان (1)-ریاضی(2)-حرارت و سیالات(2)-جامدات(3)- دینامیک و ارتعاشات(2) و ساخت (0). یک نکته بسیار مهم در کنکورمهندسی مکانیک( جامدات و سیالات) این است که هیچ در سی را نمی توان به دلیل پایین بودن ضریبش حذف کرد( به جز زبان و درس ساخت). در مورد ظرفیت پذیرش دانشگاه سراسری می توانید به دفترچه انتخاب رشته مراجعه کنبد. اگر در این زمینه سوالات بیشتری دارید می توانید به واحد مشاوره مراجعه نمایید.


سلام، من سال سوم مکانیک سیالات آزاد تبریز هستم. چون مشکل معافیت دارم و از معافیت موقت تحصیلی استفاده می کنم، باید در حد امکان تا 5 سال کارشناسی را ادامه دهم تا وقت زیادی برای ارشد داشته باشم. و قصد دارم در حین تحصیل و خیلی زود برای آزمون کارشناسی ارشد مطا

با سلام. همانطور که می دانید برنامه ریزی برای هر شخص متناسب با شرایط آن فرد انجام می پذیرد و برای ارایه برنامه مناسب نیاز به دانستن جزییات بیشتری از شرایط تحصیلی شما است. اما چند توصیه کلی به شما و داوطلبانی مانند شما که از سال های پایین تر در پی موفقیت در کنکور ارشد هستند. 1-سعی کنید دروسی که جز منابع کنکور ارشد هستند و هنوز پاس نکرده اید، در زمانی که آن درس را اخذ می کنید به صورت کاملا مفهموی وعمقی بخوانید. 2- اگر در دروس پایه ای مهندسی مکانیک مانند مقاومت مصالح و استاتیک، دینامیک، ترمو دینامیک دچار ضعف هستید در این فاصله باقی مانده تا کنکور ارشد این دروس را به صورت عمقی مطالعه و مشکلات خود را بر طرف کنید. 3- درس خواندن به صورت کنکوری و تستی را از تابستان سالی که کنکور میدهید شروع کنید و اگر در دروسی احساس ضعف می کنید و نیاز به کلاس کنکور دارید تعدادی از دروس را در ترم تابستان و تعدادی را در ترم پاییز موسسه ثبت نام نمایید تا حجم بالای مطالب و دروس مانع موفقیت شما نشود.

همون دانشجوی سال سوم آزاد تبریزم. از الان که تقریبا 3-4 سال تا ارشد وقت دارم، هفته ای چند ساعت وقت بذارم واسه ارشد؟ می خوام درس های پاس شده و در حال تحصیل رو عمقی بخونم. در مورد رشته شناور هم توضیح بدید ممنون.

با سلام. در مورد ساعت مطالعه قانون مشخصی وجود ندارد زیرا این موضوع به عوامل زیادی بستگی دارد اما به عنوان یک توصیه کلی، یک دانشجو با سطح علمی متوسط به میانگین 25-30 ساعت مطالعه در هفته نیازمند است. اما پاسخ قسمت دوم سوال شما : در کنکور کارشناسی ارشد داوطلبان می توانند در دو رشته متفاوت امتحان بدهند(ولی تناه در یکی از این دو رشته می تواننند ادامه تحصیل بدهند). البته رشته هایی که می توان به عنوان رشته دوم انتخاب کرد محدود است و داوطلبان نمی توانند هر رشته ای را به عنوان رشته دوم انتخاب کنند. به این رشته ها، به عنوان رشته های شناور شناخته می شوند که در دفترچه انتخاب رشته سازمان سنجش به صورت ستاره دار مشخص می شوند. البته در سال های اخیر تعداد رشته های شناور محدود شده است. رایج ترین رشته ای که داوطلبان مهندسی مکانیک به عنوان رشته دوم انتخاب می کنند مهندسی هوا و فضا است. اگر به اطلاعات بیشتری نیاز دارید می توانید به سایت سازمان سنجش مراجعه نمایید. موفق باشید.

با سلام من دو سال است که در رشته مکانیک گرایش ساخت از دانشگاه شهید رجایی فارغ التحصیل شدم درسهای ریاضی مهندسی کنترل و دینامیک ماشین پاس نکردیم زبانم هم ضعیفه.به نظر شما این درسها رو کنار بگذارم یا بخونم در ضمن تازه شروع کردم می خوام ارشد روزانه قبول بشم ل

با سلام. با توجه به اینکه شما فارغ التحصیل گرایش ساخت و تولید هستید وگرایش مورد نظر برای کنکور ارشد خود را هم مطرح نکرده اید احتمالا در کنکور ارشد هم در همین گرایش امتحان می دهید توصیه می کنم که مطلبی با عنوان "نکاتی در مورد کنکور کارشناسی ارشد- گرایش ساخت و تولید " که برای دانشجویان ساخت وتولید آماده و در سایت قرار داده شده است را حتما مطالعه نمایید. اما به عنوان یک پاسخ کلی، داوطلبان ساخت و تولید نیازی به مطالعه دروس گروه سیالات و دینامیک ندارند. در مورد درس زبان نیز وضع به همین صورت است اما جزییات بیشتر را با مراجعه به مطلب آماده شده مطالعه نمایید. اما در مورد ریاضی مهندسی ذکر این نکته مفید است که این درس را می توان مشکل ترین درس گروه ریاضیات دانست و معمولا داوطلبانی که این درس را در دانشگاه پاس می کنند در کنکور دچار مشکل می شوند چه برسد به کسانی که این درس را پاس نکرده اند. پیشنهاد می کنم که از روی منابع موجود نگاهی گذرا به جزییات و محتوی درس بیاندازید اگر متوجه شدید که این مباحث برایتان سنگین نیست، از روی همان منابع مطالعه نمایید و در غیر این صورت حتما نیاز به کلاس دارید و می توانید از اساتید به نام و کلاس های موسسه استفاده نمایید. نکته مهم که نباید فراموش کنید این است که به جز موارد بیان شده هیچ درس دیگری را نباید حذف کرد. اگر در این زمینه سوالات دیگری دارید و یا نیاز به جزییات بیشتری دارید می توانید پرسش های خود را از طریق سایت موسسه، مشاوره تلفنی و یا مشاوره حضوری مطرح و در اسرع وقت جواب بگیرید.

ستام دانشجوي مكانيك سيالات هستم ميخواهم ارشد مكاترونيك امتحان بدم تا چه حد شانس قبولي دارم.و در دفترچه نوشته 3 درس از 6 درس را انتخاب كنيد لطفا بيشتر توضيح دهيد.

با سلام. در مورد کنکور مکاترونیک از سال گذشته نحوه گزینش در این رشته تغییر کرده است. در سال های گذشته کنکوری جداگانه با نام کنکور مکاترونیک برگزار می شد که نیمی از دروس از مکانیک و نیمی دیگر از برق بود و داوطلیان تنها به سوالات دروس رشته خود پاسخ می دادند. اما در سالهای اخیر مکاترونیک به عنوان یک گرایش مهندسی مکانیک به حساب می آید( البته در مورد داوطلبان برق نیز به همین صورت گرایشی به کنکور برق اضافه شده است) و پذیرش ان بر اساس رتبه مکاترونیک (گرایش 8) صورت می پذیرد و دیگر نیازی به کنکور جداگانه نیست. در مورد ضرایب دروس مختلف در این گرایش می توانید به سایت سازمان سنجش مراجعه و یا از مطلبی که در سایت موسسه ماهان قرار داده شده استفاده نمایید. با توجه به اینکه نحوه گزینش تغییر کرده اطلاعات دقیقی در مورد شانس قبولی در این گرایش هنوز موجود نیست اما به عنوان یک مثال رتبه 50 مکاترونیک (گرایش 8 مکانیک) در کنکور سال گذشته (1389) در دوره روزانه مکاترونیک دانشگاه صنعتی شریف پذیرفته شده است.

با تقدير از اين حركت مثبت ماهانيها،مي خواهم حتماً رتبه يك رقمي ( گرايش طراحي كاربردي بياورم.در مورد منابع( طراحي اجز- ارتعاشات-كنترل-رياضيات) و نيز برنامه راهبردي سوال دارم.لطفاً بهتري)ن را معرفي كنيد چون چند منبع را نمي توانم بخوانم.(كمبود وقت) در ضمن مع

با سلام. من هم از حسن انتخاب و انگیزه بالای شما تقدیر می کنم. به عنوان یک نکته اساسی این را بدانید که کسب رتبه تک رقمی محال نیست اما مشکل است و نیاز به تلاش بسیار دارد. اما نکته مهمی که معمولا داوطلبان به آن توجه نمی کنند مهارت کنکور دادن است. شاید بسیار شنیده باشید کسانی که آمار مطالعه بالا دارند اما نتیجه های واقعا ضعیفی می گیرند یکی از علت های آن عدم آشنایی با مهارت کنکور دادن است. بنا بر این حواستان باشد که تنها هدفتان مطالعه نباشد و سعی کنید مهارت های کنکور دادن را حتما یاد بگیرید. یکی از بهترین راه های یادگیری مهارت های کنکور دادن شرکت در آزمون های آزمایشی است. بحث در مورد مهارت های کنکور دادن بسیار گسترده است پیشنهاد می کنم اگر علاقه مند به آشنایی با این مهارت ها هستید از امکان مشاوره حضوری موسسه استفاده نمایید. اما منابع موردنیازتان: برای آگاهی در مورد منابع مناسب ریاضیات می توانید به پاسخ های موجود در همین سایت که به پرسش های مشابه داده شده است مراجعه نمایید. در آنجا به طور مفصل در این مورد بحث شده است. برای درس کنترل جامع ترین منبع کتاب دکتر آریاز برادرانی است که معمولا تمامی داوطلبان از این کتاب استفاده می کنند. برای ارتعاشات من کتاب دکتر جباری (انتشارات پوران پژوهش) را مناسب می دانم. برای درس طراحی اجزا از میان منابع موجود ( که اتفاقا همه از روی کتاب شیگلی کپی برداری شده اند) کتاب انتشارات راهیان ارشد مناسب تر است زیرا مباحث را به صورت طبقه بندی شده مطرح می نماید. اگر خواهان اطلاع از جزییات بیشتردر این زمینه ها هستید پرسش های خود را از طریق سایت موسسه، به صورت تلفنی و یا حضوری مطرح و در اسرع وقت پاسخ خود را دریافت نمایید

سلام. فارغ التحصيل87 (معدل15-دولتي) هستم.بهترين منبع طراحي اجزا، ارتعاشات،كنترل،و رياضيات چيست و چه نكاتي رادر يك برنامه ريزي دقيق بايد لحاظ كرد.(آزمون و كلاسهاي دبناميك-استاتيك-مقاومت-سيالات ماهان ثبت نام كرده ام) با تشكر.

با سلام. پاسخ قسمت اول سوال شما در مورد منابع مورد نیازتان در سوال های قبلی داده شده است می توانید با مراجعه به انها پاسخ خود را دریافت کنید. پاسخ قسمت دوم پرسش شما درمورد نکات مهم برنامه ریزی خیلی مفصل و جامع است. همانطور که می دانید یک برنامه مفید و مناسب تحصیلی و مطالعاتی برای هر شخص متناسب با شرایط تحصیلی و کاری و سطح علمی آن فرد طراحی می شود. بنا بر این به شما توصیه می شود که حتما جهت برنامه ریزی به صورت حضوری به واحد مشاوره مراجعه نمایید تا از این امکان که موسسه برای داوطلبان فراهم نموده حد اکثر بهره را ببرید. اما به صورت یک توصیه کلی در کنکور مکانیک گرایش طراحی کاربردی و تبدیل انرژی تمامی دروس صرف نظر از گرایش مورد نظر دارای اهمیت هستند(به جز زبان که در سوال های قبل در مورد آن توضیح داده شده است). برنامه ای مناسب و دقیق است که این اصل مهم یعنی تعادل بین دروس را حفظ نمایید. به عنوان نکته پایانی علاوه بر مطالعه مناسب و زیاد برای موفقیت در کنکور ارشد نیاز به یاد گیری مهارت های کنکور دادن نیز دارید. شاید بسیار شنیده باشید کسانی که آمار مطالعه بالا دارند اما نتیجه های واقعا ضعیفی می گیرند یکی از علت های آن عدم آشنایی با مهارت کنکور دادن است. بنا بر این حواستان باشد که تنها هدفتان مطالعه نباشد و سعی کنید مهارت های کنکور دادن را حتما یاد بگیرید. یکی از بهترین راه های یادگیری مهارت های کنکور دادن شرکت در آزمون های آزمایشی است. بحث در مورد مهارت های کنکور دادن بسیار گسترده است پیشنهاد می کنم اگر علاقه مند به آشنایی با این مهارت ها هستید از امکان مشاوره حضوری موسسه استفاده نمایید.

سلام.من مهر 91 ترم آخر کارشناسیمه . به نظرتون شرایط و برنامه ریزی ماهان برای من اگه بخوام از الان شروع کنم مناسبه ؟(الان دانشگاه آزاد میخونم و هدفم واسه ارشد دانشگاه دولتیه تبریزه ) ممنون.

با سلام. ابتدا به دلیل انگیزه بالا شما برای موفقیت در کنکور ارشد و اینکه از حالا در فکر کسب رتبه مناسب در این آزمون هستید به شما تبریک می گویم. اما باید بدانید که در طی سال های اخیر سوالات کنکور ارشد هر سال نسبت به سال گذشته مفهومی تر شده است. بنا براین برای شما که هنوز تعدادی از دروس را نگذارنده اید بهترین توصیه یاد گیری مفهومی وعمقی مطالب دروسی است که جز مواد امتحانی کنکور ارشد هستند، می باشد. علاوه بر این اگر در دروسی که گذرانده اید احساس ضعف دارید باید در همین فرصتی که دارید این ضعفها را بر طرف نمایید و تا حد امکان به صورت مفهومی این دروس را مطالعه نمایید. در مورد پاسخ پرسش شما این نکته را باید تذکر بدهم که کارایی برنامه موسسه ماهان را می توانید با پیگیری نتایج دانشجویان این موسسه در آزمون کارشناسی ارشد که در سایت موسسه موجود است بررسی کنید. بهترین زمان استفاده از خدمات موسسه برای شما تابستان سالی است که در آن می خواهید آزمون ارشد بدهید. بدین معنا که اگر در یادگیری بعضی از دروس دچار مشکل هستید می توانید تعدادی از دروس اصلی که در آنها دچار ضعف هستید را در طی دوره تابستان و مابقی را در طی دروه پاییز ثبت نام و از اساتید به نام موسسه جهت رفع مشکلات خود استفاده نمایید. اگر خواهان اطلاع از جزییات بیشتردر این زمینه هستید پرسش های خود را از طریق سایت موسسه و یا حضوری مطرح و در اسرع وقت پاسخ خود را دریافت نمایید.

سلام: آیاکنارگذاشتن تک درسهایی مثل معادلات ازدروس ریاضی وکنترل ازدروس ارتعاشات باتوجه به اینکه تعداد سوالشان هم درکنکور کم است کار صحیحی است؟

با سلام. با توجه به کاهش تعداد سوالات از 30 سوال به 20 سوال عملا امکان حذف هیچ درسی وجود ندارد زیرا با حذف هر درس 25% از درصد داوطلبان کاسته خواهد شد. از طرف دیگر با توجه به اینکه سطح سوالات بعضی از دروس در سال های مختلف فرق می کند ممکن است درسی که شما حذف کرده اید جز ساده ترین سوالات آزمون باشد در این صورت افت شدیدی در رتبه شما بوجود خواهد آمد. به عنوان یک توصیه کلی هیچ درسی را حذف شده و کم اهمیت در نظر نگیرید (به جز زبان) حتی اگر در درسی احساس ضعف می کنید حداقل یکبار باید انرا مطالعه نمایید تا در صورتیکه سوالات آن درس در حد متوسط و یا ساده بود بتوانید به آنها پاسخ دهید تا نسبت به سایر داوطلبان عقب نیافتید. اگر خواهان اطلاع از جزییات بیشتردر این زمینه هستید پرسش های خود را از طریق سایت موسسه و یا حضوری مطرح و در اسرع وقت پاسخ خود را دریافت نمایید

سلام میخواستم ببینم برای طراحی اجزاء چی بخونم، نظرتون در مورد کتاب طراحی اجزاء راهیان تالیف روح اله حسینی چیه؟ چون تعریفشا زیاد شنیدم مرسی از لطفتون

با سلام. درس طراحی اجزا از جمله دروسی است که منبع عالی برای آن وجود ندارد امابا توجه به ماهیت فرمول گونه سوالات آن کتاب راهیان ارشد مناسب تر از بقیه منابع است زیرا مباحث را طیقه بندی شده ارایه می دهد.


سلام ترتیب پاسخ به سوالات مهمه؟مثلا برای تبدیل انرژی اول سیالات رو بزنه بعد ریاضی بهتره یا فرقی نمیکنه؟

با سلام. تجربه نشان داده است که اگر ترتیب سوالات دفتر چه رعایت شود نتیجه مطلوب تری دارد اما بعضی افراد نیز استثنا هستند و ترتیب خاص خود را در نظر می گیرند. ولی معمولا رعایت ترتیب نتایج بهتری دارد.


سلام با توجه به اینکه من وقت کافی برای کنکور ندارم اگه فقط یه درس سیالات رو برای گرایش سیالات بخونم و حدود 70 بزنم،قبول میشم؟ رتبم چند میشه؟

با سلام. در کنکور مکانیک درصد سایر دروس نیز مهم است. اگر منظورتان این است که دروس جامدات و دینامیک را کلا کنار گذاشته اید طبق تجربه سالهای گذشته عملا شانس قبولی ندارید مگر اینکه درس سیالات و ریاضی و زبان را خیلی فوق العاده یزنید که معمولا امکان پذیر نیست.


باعرض سلام. بنده سال اول مکانیک دانشگاه آزادسنندج هستم من می خوام از همین الان شروع به خواندن برای ارشد کنم مقداری راهنمایم می فرماییداز کجا شروع کنم چی بخونم؟ خیلی ممنون

با سلام .تبریک به خاطر روحیه خوبی که دارید. تنها کار و بهترین کاری که می توانید انجام دهید خواندن مفهومی و دقیق تمامی دروسی است که انها را درطی دوره کارشناسی می گذرانید. فقط همین!!!!


سلام.اگه میشه یک سری نکاتی که باید در این 1ماه آخر رعایت کنیم رو با توضیح بیشتر یا در سایت بذارید یا واسه اعضای ماهان ایمیل کنید.ما شهرستانیها دستمون از همه جا کوتاهه!التماس دعا.

با سلام. سعی کنید مطالب را تا حد اکثر تا 2-3 بهمن یک مررو اجمالی نمایید سپس تمام تمرکز خود را برای دوره جمع بندی نهایی بگذارید. حدودا 23-25 روز زمان مورد نیاز است. پیشنهاد می کنم در 15 روز اول تمامی دروس را به صورت درس به درس جمع بندی کنید و تمامی تست های موجود مکانیک را از سال های گذشته (1368 ) حل نمایید و در 10 روز آخر سوالات کنکور 4 سال گذشته را به صورت مجموعه تست حل نمایید. برای این کار حدو 8-9 روز زمان مورد نیاز است. شما دریک نیمروز آزمون می دهید و بعد از ظهر آن را تصحیح می نمایید سپس در روز بعد نکاتی که در طی فرایند صحیح کردن ازمون به آن برخورده اید و در آن دچار ضعف هستید را مرور و رفع اشکال می نمایید.


با سلام و خسته نباشيد به نظر شما آيا ارزش داره كه داوطلب عوض قبولي در شهرستان صبر كنه تا از تهران قبول شه ؟ يعني شما فرض كنيد كه من يه رتبه اي دارم كه قبولي ام رو در شهرستاني كه شهر خودمه و اساتيد اون رشته هم در حد قابل قبولي هستند تضمين مي كنه ! برم ب

با سلام. جواب سوال شما کمی مشکل است و بسته به شرایط هر داوطلب متفاوت می باشد. اصولا موکول کردن یک عمل به زمان دیگر توصیه نمی شود شما از کجا مطمئن هستید که در کنکور سال بعد رتبه ی بهتر خواهید اورد؟ اکثر داوطلبانی که این کار را می کنند در سال بعد هم همان نتیجه را تکرار می کنند اما تعداد اندکی هم هستند که در سال دوم نتیجه بهتری می گیرند. بنا بر این سعی کنید که حتی الامکان همین امسال در آزمون قبول شده و وارد دانشگاه شوید.

بنظر شما بر روي چه مباحثي از رياضي بايد تسلط بيشتر و وقت بيشتري اختصاص دهيم و سرمايه گذاري كنيم؟

با سلام. پاسخ سوال شما معلوم است کافی است که کتاب های تست ریاضی خود را ورق بزنید و بررسی کنید که در آزمون سال های اخیر چه بخش هایی بیشتر مورد نظر طراحان بوده است.


سلام. پيشنهاد شما براي كيفيت و چگونگي مرور در مدت باقيمانده، و بنظر شما تا چه زماني ميتوانيم به ادامه مطالعات مطالب جديد بپردازيم؟

با سلام. حداکثر زمانی که می توان به مطالعه مباحث جدید پرداخت (البته به صورت جزیی نه تمامی یک درس) تا اوایل بهمن است. حتما یک دوره 20 -25 روز برای مرور و جمع بندی نهایی مورد نیاز است.

با سلام من ديناميك و مكانيك سيالات را هنوز شروع نكردم الان هم امتحانهام شروع شده درسهاي ديگم هم مونده اگه ميشه ي كتاب خوب و كم حجم و سر فصل هاي مهم اين 2 درس را معرفي كنيد وقت نميكنم كامل بخونم

با سلام. بهترین منبع برای شما با توجه به کمبود وقت جزوات کنکوری موجود می باشد مانند جزوات موسسه ماهان و سایر موسسات. لطفا حداقل یکبار این دورس را از روی این جزوات مطالعه نمایید و حتی الامکان این دروس را حذف نکنید

سلام میشه در مورد مرور کردن توضیح بدین

با سلام. فراموش کردن دروس امری طبیعی است ولی به این معنا نیست که شما کاملا مطالب را از یاد برده اید. شما باید تا کنکور دو دوره 20-25 داشته باشید 1) مرور و رفع نقایص احتمالی 2) مرور و جمع بندی نهایی هدف از مرورر و رفع نقایص رسیدن به تسلط 50-60 % است اما هدف از مرور نهایی این است که شما در زمان ازمون تسلطی در حدود 70-80 % داشته باشید. در طی فرایند مرور شما باید تا اخر دی ماه تمامی دورسی که خوانده اید را یکبار مرور نمایید و نقایص احتمالی را برطرف نمایید. برای این کار از خلاصه های خود باید استفاده نمایید و در هر درس تعداد محدودی تست برای محک میزان تسلط خود حل نمایید.

برای قبولی در آزمون سراسری دانشگاه ارومیه در رشته مهندسی مکانیک چه رتبه ای لازم است ؟ با تشکر علیزاده

با سلام. بعد از ازمون سراسری اطلاعات دقیق محل قبولی و رتبه داوطلبان سال گذشته را در اختیار داوطلبان قرار خواهم داد اما با رتبه در حدود 1000-1100 امکان قبولی در این دانشگاه وجود دارد.


با سلام آلان 27 آذر فکر میکنم کم کم زمان مرور شروع شد؟ و مرور هم خیلی مهمه! سوال؟ واسه مرور یکم گیجم میشه کمکم کنید! ممنونم یا علی

با سلام. شما باید تا کنکور دو دوره 20-25 داشته باشید 1) مرور و رفع نقایص احتمالی 2) مرور و جمع بندی نهایی هدف از مرورر و رفع نقایص رسیدن به تسلط 50-60 % است اما هدف از مرور نهایی این است که شما در زمان ازمون تسلطی در حدود 70-80 % داشته باشید. در طی فرایند مرور شما باید تا اخر دی ماه تمامی دورسی که خوانده اید را یکبار مرور نمایید و نقایص احتمالی را برطرف نمایید. برای این کار از خلاصه های خود باید استفاده نمایید و در هر درس تعداد محدودی تست برای محک میزان تسلط خود حل نمایید.

sghl.lk 10 ruz bekhatere moshkeli dars nakhandam va hata 2 ta azmun nadadam.alan be shedat afsorde va na omid hastam. hanuz dars tamam nakarde daram va anhayi ke khande budam va tamam shode bud yadam rafte.khahesh mikonam komakam konid.che kar konam?

با سلام. لطفا ارامش خود را حفظ کنید و در مدت باقی مانده با انرژی و نشاط به کار خود ادامه دهید. شما تا حوالی 1 بهمن می توانید دروسی که هنوز نخوانده اید را مطالعه نمایید و دروسی که قبلا خوانده اید را مرور نمایید. سپس از 1 بهمن تا ازمون سرارسری (در حدود 20-25 روز) دوره جمع بندی نهایی خواهد بود. همانطور که می بینید در حدود 30-35 روز دیگر برای جبران فرصت دارید.

ba salam wa khaste nabashid lotfan befarmaeed emsal chand nafar dar azmonhay mahan sabtenam kardean? ba tashakor

با سلام. جواب سوال شما به واحد مشاوره مربوط نمی شودلطفا با واحد آزمون تماس بگیرید. یک راه ساده تر هم رجوع به کارنامه آزمون تان است. امار شرکت کننده های آزمون های ماهان علی الخصوص در آزمون های جامع بسیار بالا است. طبق تجربه سال های گذشته در حدود 4000-5000 نفر در آزمون های جامع مکانیک شرکت می کنند.


بازم معذرت.بخش دوم سوالم اینه که من چون میخوام بعد از اتمام کارشناسیم ازدواج کنم و طبیعتا به خاطر کار و زندگی یکی دو سالی تا کنکور برای ارشد دادن فاصله میگیرم میخواستم بگید چه طور میتونم با یه برنامه ی پیشنهادی آمادگیمو تا اون زمان حفظ کنم. در ضمن به بخش

با سلام. سوال شما خیلی کلی و جامع است و به عبارت دیگر دنبال برنامه ای جامع می گردید که تمام حالات راپوشش دهد که عملا امکان پذیر نیست. در مورد شرایط پس از اتمام تحصیلتان از الان نمی توان اظهار نظر کرد. از طرفی اینکه به شما بگویم در آن دو سال دروس را مطالعه نمایید یک توصیه تئوریک خواهد بود و شما عملا این کار را نمی توانید انجام دهید.

سلام.سوالمو از جایی که نیومده مینویسم. گفتم سوالم دو بخشه و تا اینجا گفتم که درسام چی هست این ترم. میخواستم یه برنامه ی درسی بهم پیشنهاد بدید هم برای این ترمم هم ترمهای بعدیم که بتونم با نمرات و معدل خوب و فهم درست و کاربردی دروس کارشناسیمو پشت سر بگذارم

با سلام. همانطور که می دانید برای برنامه ریزی نیاز بدانستن اطلاعات بیشتری در مورد وضعیت تحصیلی، کاری شما است. بنا براین در صورت امکان به صورت حضوری مراجعه نمایید. اما یک توصیه کلی سعی کنید در طی دوره باقی مانده از تحصیلتان دروس را به صورت عمقی و مفهومی مطالعه نمایید. سعی کنید دروس را در همان روز که تدریس شده یا حداکثر در همان هفته مطالعه نمایید. حداقل روزی 4-5 ساعت مطالعه نیز لازم می باشد(یا هفته ای 30-35 ساعت). سعی کنید برای هر مبحث تعداد تمرین مناسبی حل نمایید که تسلطتان بیشتر شود.


سلام.والا من سوالم به کنکور چندان ربطی نداره. دو بخشه. اول اینکه من ترم دو کارشناسی ناپیوسته ی سیالات سمنان آزاد هستم. قبولی این ترمم خیلی برام مهمه با توجه به اینکه 14 واحد دارم و ترم یک مشروط شدم. این ترم ترمو2/دینامیک/معادلات/مقاومت مصالح1/و یه عموم

با سلام. سوال شما به صورت ناقص در سیستم ذخیره شده است لطفا سوالتان را کامل کنید(بالا)


salam.khaste nabashid.emkan darad sar fasl hay mohem goroh jamedat ra baian konid?

با سلام. از الان تا کنکور حدود 60-65 روز وقت باقی است هنوز برای مطالعه دروس وقت کافی وجود دارد (حداقل 50 روز). سعی کنید در این فاصله در حد توان تمام دروس را مطالعه نمایید. در فرصت مناسب سر فصل ها را در اختیارتان قرار می دهم.


با سلام برای کسب رتبه زیر 200 در کنکور سراسری و گرایش طراحی کاربردی باید ترازم در آزمون ماهان چه حدودی شود؟

با سلام. پاسخ دقیقی برای سوال شما وجود ندارد زیرا ماهیت این دو آزمون تفاوت هایی با هم دارد . به خصوص ازمون های ازمایشی که به صورت جزیی هستند ملاک مناسبی برای تخمین رتبه نیست زیرا هدف از این آزمون ها آموزشی است که با هدف آزمون سراسری متفاوت است. اما آزمون های جامع ملاک مناسب تری برای قیاس است. در مورد تراز مورد نیاز اطلاعات دقیقی موجود نیست اما درصد های تقریبی در کارنامه هایی که در سایت گذاشتم وجود دارد.


با سلام لطفا سر فصل هاي مباحث مهم هر درس را هر چه سريعتر بذاريد ممنون

با سلام. از الان تا کنکور حدود 60-65 روز وقت باقی است هنوز برای مطالعه دروس وقت کافی وجود دارد (حداقل 50 روز). سعی کنید در این فاصله در حد توان تمام دروس را مطالعه نمایید. در فرصت مناسب سر فصل ها را در اختیارتان قرار می دهم. اگر شرایط خاصی دارید که امکان مطالعه ندارید حتما به صورت حضوری مراجعه نمایید

سلام من تا الان داشتم واسه گرایش طراحی کاربردی می خوندم اما حالا نظرم عوض شده و با توجه به تجربه ی عملی که دارم می خوام گرایش ساخت و تولید رو درساشو بخونم می خواستم بدونم نظر شما چیه ؟

با سلام. به نظرتون یکم دیر نشده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ اگر گرایش تحصیلی شما ساخت و تولید بوده باشد امکان پذبر است اما کاری سخت است ولی اگر گرایش شما ساخت نبوده این کار را به صلاح شما نمی دانم.

با سلام. بزرگترین مشکل بنده در آزمون های آزمایشی این است که وقت کم می آورم.در ضمن فضای کافی برای محاسبات هم در دفترچه آزمون ندارم.چه راه حلی به بنده پیشنهاد میکنید؟

با سلام. برای رفع هر دو مشکل شما یک راه وجود داردآن هم این است که در منزل بیشتر تست حل کنید تا تسلط بیشتری کسب کنید. در این صورت هم سرعت عملتان بیشتر می شود و هم بخشی از محاسبات را دیگر ذهنی انجام می دهید که نیازی به چرک نویس ندارد. در ضمن سعی کنید در منزل برای تست زدن از برگه های بزرگ استفاده نکنید ویا اینکه برای هر تست محدوده ای مشخص نمایید که عادت کنید در فضای کم تست حل کنید.


سلام.من داوطلب شهرستانی هستم و نمی تونم به صورت حضوری برای مشاوره مراجعه کنم.تلفنی هم تماس گرفتم گفتند که نمیشه.اگر میشه مباحث مهم هر درس رو به صورت یک فایل داخل سایت قرار بدید تا ما هم بتونیم از مشاوره استفاده کنیم.در ضمن بهترین کار تو زمان باقیامانده چ

با سلام. در مورد مباحث مهم حتما در اسرع وقت این ار را نجام می دهم. در این بازه زمانی دروسی که در انها کمتر مشکل دارید و هنوز تمام نشده تمام کنید واز شروع دروس که هنوز مطالعه نکردید خودداری کنید(البته اگر این دروس جز دروس مهم نیستند مثلا دینامیک ماشین درسی است که می توان آنرا کنار گذاشت در شرایط خاصی اما درس مقاومت را تحت هیچ شرایطی نمی توان کنار گذاشت) و یا اگر خواستید مطالعه کنید تنها مباحث مهم را مطالعه نمایید. اگر با برنامه ماهان پیش رفته اید می دانید که اولین آزمون جامع 10 دی می باشد بنا بر این تا آن زمان حداقل تعدادی از دروس را تمام می کنید. سپس در یک مدت 20-25 روزه تا هفته اول بهمن می توانید دروسی که در آنها دچار ضعف هستید و مشکل داریدرا مطالعه و نقاط ضعف خود را بر طرف نمایید. در نهایت از هفته دوم بهمن (5 بهمن) بهمن تا روز کنکور(احتمالا 28 بهمن) هم دوره نهایی انجام می پذیرد.البته این دوره های زمانی ممکن است برای افراد مختلف تفاوت کند.


سلام میدونم سوالم خیلی کلی هست ولی به نظر شما توی این دوران باقیمانده چند درصد از وقتمان را فقط صرف تست زدن کنیم خوبه؟لطفا به طور دقیق با یک عدد درصد وقتی را که خوبه فقط و فقط صرف تست زدن بشه مشخص کنید.بسیار تشکر از اینکه این سامانه مشاوره را درست کردین.

با سلام. با توجه به فرصت باقی مانده هنوز زمان آن نرسیده که تمامی توجه خود را صرف تست زدن کنید. در حال حاضر بهترین کار خواندن دروس است و البته حل تعداد معقولی تست از هر درس نه تمامی تست ها!!! هر گاه توانستید حدود 80-85% تست ها را درست پاسخ دهید آن تعداد تست کافی است (البته تست ها را دقیقا بعد از مطالعه حل نکنید با یک فاصله حداقل 1 روزه) در دوره 20 روز آخر دیگر فرصت درس خواندن نیست و آنجاست که باید تماما وقت خود رو صرف تست زنی کنید.


سلام من در این موسسه ثبت نام کردم و نیاز به مشاوره دارم. تلفن همراه:09367809099- ایمان شمشیری

با سلام. برای مشاوره می توانید به صورت حضوری در روز های چهارشنبه ساعت9-11 به دپارتمان مشاوره تخصصی مراجعه نمایید و لی ابتدا جهت هماهنگی با این واحد تماس حاصل فرمایید. اگر خواهان اطلاع از جزییات بیشتردر این زمینه ها هستید پرسش های خود را از طریق سایت موسسهو یا حضوری مطرح و در اسرع وقت پاسخ خود را دریافت نمایید. در صورت نیاز به راهنمایی های بیشتر می توانید به واحد مشاوره تخصصی مراجعه و یا تماس بگیرید و برای مراجعه حضوری با این واحد هماهنگ کنید.

سلام. دروس جامدات را مشکل دارم یعنی مشکل کمبود وقت دارم برا مطالعه . اشتباهی که کردم این بود که کلاس ثبت نام نکردم . پیشنهادتون چیه؟

با سلام. بهترین کار این است که از هر درس مباحث مهم تر و کاربردی تر که معمولا در آزمون های سراسری از آنها سوال طرح می شود را مطالعه نمایید. برای اگاهی از این مباحث پیشنهاد می کنم به صورت حضوری مراجعه نمایید. اگر خواهان اطلاع از جزییات بیشتردر این زمینه ها هستید پرسش های خود را از طریق سایت موسسه و یا حضوری مطرح و در اسرع وقت پاسخ خود را دریافت نمایید

سلام كارنامه‌اي چهارمي رو كه در بخش

با سلام. در مورد صحت این کارنامه ها هم مطمین باشید زیرا اطلاعات از خود اشخاصی که این رتبه ها را کسب کرده اند گرفته شده است.اما ایراد شما وارد است این کارنامه ها مربوط به دو کنکور در سال های مختلف است 3 اول مربوط به کنکور 88 و 4 مربوط به کنکور 89 می باشد. اگر خواهان اطلاع از جزییات بیشتردر این زمینه ها هستید پرسش های خود را از طریق سایت موسسه و یا حضوری مطرح و در اسرع وقت پاسخ خود را دریافت نمایید.

با سلاملطفا برای درس کنترل منبع مناسبی معرفی نمایید فقط مخصوص رشته مکانیک هم باشه.

با سلام. یکی از دروسی که خوشبختانه کتاب مناسب در بازار برای وجود دارد درس کنترل است. به نظر من کتاب دکتر برادرانی در زمینه کافی و مناسب است و اکثر داوطلبان مکانیک از این کتاب استفاده می کنند. اگر منبع دیگری را بخواهید اخیرا انتشارات مدرسان شریف کتابی منتشر کرده است که ظاهرا کتاب خوبی است. اگر خواهان اطلاع از جزییات بیشتردر این زمینه ها هستید پرسش های خود را از طریق سایت موسسه و یا حضوری مطرح و در اسرع وقت پاسخ خود را دریافت نمایید.

سلام.برای درس طراحی اجزا چه کتابی راپیشنهاد می فرمایید؟این درس را چگونه کنکوری بخوانم،درسش کاملاً تشریحی است؟

با سلام. برای درس طراحی اجزا منبع جامع و کاملی در بازار وجود ندارد و تمامی کتب موجود هم به نحوی از روی کتاب شیگلی کپی برداری کرده اند. اما خواندن خود کتاب شیگلی نیز در این زمان کار اشتباهی است. با توجه به ماهیت فرمول گونه این درس، به نظرم کتاب راهیان برای این درس مفید است. در ضمن سعی کنید اگر نمی توانید به تمامی مباحث مسلط شوید به مباحث اصلی مانند خستگی-معیار تسلیم-چرخدنده ها و یاتاقان ها توجه بیشتری کنید زیرا از این مباحث هر ساله در آزمون سراسری سوال طرح می شود. اگر خواهان اطلاع از جزییات بیشتردر این زمینه ها هستید پرسش های خود را از طریق سایت موسسه و یا حضوری مطرح و در اسرع وقت پاسخ خود را دریافت نمایید.

توی ازمونای ماهان شرکت میکنم با اینکه تلاشمو کردم و میکنم درصدام خیلی کم شده نمیدونم مشگل چیه؟میشه راهنمایی کنید

با سلام. پاسخ به سوال شما کمی دشوار است زیرا نیاز به جزییات بیشتری از وضعیت مطالعه شما وجود دارد. اما به عنوان یک توصیه کلی حتمامباحث مطالعه شده را دوره نمایید- تعداد معقولی تست برای هر بخش حل نمایید- سعی کنید مطالب را مفهموی یاد بگیرید و از حفظ کردن مطالب خودداری کنید در جلسه آزمون هم سعی کنید ابتدا به سوالاتی که پاسخ آنها را می دانید پاسخ داده و تا از جواب سوالی مطمین نشدید ان را وارد نکنید. در صورت امکان حتما برای مشاوره حضوری مراجعه نمایید. اگر خواهان اطلاع از جزییات بیشتر در این زمینه ها هستید پرسش های خود را از طریق سایت موسسه، به صورت تلفنی و یا حضوری مطرح و در اسرع وقت پاسخ خود را دریافت نمایید.

سلام برای قبولی در گرایش طراحی علاوه بر خواندن دروس جامدات ، خواندن دروس سیالات مفید تر است یا دینامیک؟

با سلام. لطفا پاسخ سوالات قبلی دوستان خود و همچنین نمونه کارنامه هایی که در سایت قرار داده ام را مطالعه نمایید. در کنکور مکانیک (گرایش طراحی و تبدیل) امکان حذف هیچ درسی نیست و تمام دروس باید در یک سطح باشند. این نکته را بدانید که رتبه طراحی و تبدیل شما معمولا خیلی بهم نزدیک است بنا بر این برای قبولی در گرایش طراحی نیاز است که دروس سیالاتی را خوب مطالعه نمایید و همچنین بالعکس. دروس دینامیک حتما باید خوانده شوند. در صورتی که دروس سیالات حذف شوند آنگاه برای کسب رتبه خوب مجبورید درصد جامدات و دینامیک بالایی بزنید که معمولا امکان پذیر نیست.


سلام.بنظرتون بهترین روش برای مطالعه دینامیک و دینامیک ماشین چیست؟

با سلام. دروسی که نام بردید جز دشوار ترین دروس کنکور هستند. اکثر داوطلبان در مطالعه این دروس دچار مشکل اند. بهترین روش مطالعه این دروس برای کسانی که در این دروس دچار مشکل هستند و نمی توانند این دروس را کامل مطالعه نمایند مطالعه قسمت های مهم هر درس است. برخی بخش ها در این دروس است که هر ساله در آزمون سراسری از آنها تعدادی سوال مطرح می شود مانند چرخدنده ها و درجات آزادی. پیشنهاد من این است که اگر در مطالعه این دروس دچار مشکل هستید به جای کنار گذاشتن آنها بخش های مهم تر را مطالعه نمایید. اگر خواهان اطلاع از جزییات بیشتردر این زمینه ها هستید پرسش های خود را از طریق سایت موسسه، به صورت تلفنی و یا حضوری مطرح و در اسرع وقت پاسخ خود را دریافت نمایید.


ba salam brae darse estatik,modaresane mohandes khalilio ro mikhonm be nazareton kafist?ba tashakor

با سلام. درس استاتیک از جمله دروسی است که منبع قوی و مناسبی در بازار برای آن وجود ندارد. برای قسمت تعادل معمولا در کنکور سراسری از تمرینات و یا مثال های مریام سوال طرح می شود. اما برای سایر بخش ها مانند خرپا ها، ممان سطح و کار مجازی کتاب های موجود در بازا کافی هستند.


با عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما دوستان. می خواستم بدونم که من باید در طول 6 تا آزمون اول همه مباحث درسی رو به همراه همه ی تست های مربوطه پوشش بدم؟ آخه من یه مشکلی دارم اونم اینه که تقریبا همه درسارو برای آزمون می رسم که بخونم اما به اندازه کافی وقت ن

با سلام. اگر بتوانید تمامی مباحث را پوشش دهید که کار خیلی مثبتی انجام داده اید اما بدون حل تعداد تست مناسب این کار نتیجه مناسبی در بر ندارد. 2 راه کار وجود دارد 1) ساعات مطالعه را افزایش دهید به طوریکه بتوانید تست های مباحث خوانده شده را نیز حل نمایید (البته تعداد معقولی از هر بخش) 2) ساعت مطالعه برخی دروس که از اهمیت کمتری برخوردارند را کاهش دهید که بتوانید تست بزنید. پیشنهاد من به شما راه حل اول است این راه مناسب تر و مثمر ثر تر از راه دوم است اما نیاز به همت بیشتری دارد. اگر خواهان اطلاع از جزییات بیشتردر این زمینه ها هستید پرسش های خود را از طریق سایت موسسه، به صورت تلفنی و یا حضوری مطرح و در اسرع وقت پاسخ خود را دریافت نمایید.

با سلام وخسته نباشيدلطفا کتاب مناسبي براي درس استاتيک معرفي کنيد

با سلام. درس استاتیک از جمله دروسی است که منبع قوی و مناسبی در بازار برای آن وجود ندارد. برای قسمت تعادل معمولا در کنکور سراسری از تمرینات و یا مثال های مریام سوال طرح می شود. اما برای سایر بخش ها مانند خرپا ها، ممان سطح و کار مجازی کتاب های موجود در بازار کافی هستند. اگر بسته آموزشی موسسه را دریافت کرده اید همان جزوه برای این درس کفایت می کند.


سلام.با توجه به اینکه شاغل هستم و حدود 2 سال از درس دورماندم و مطالب را تا حد زیادی فراموش کردم تصمیم گرفتم در کنکور سال آینده 91 شرکت کنم.به نظر شما 27 ساعت مطالعه در هفته و شروع از اردیبهشت ماه با توجه به علاقه بسیار زیاد اینجانب به رشته ام و ادامه

با سلام. سوال شما ناقص است امابا توجه به همین بخش آن می توانم بگویم اگر با علاقه و پشتکار همان هفته ای 27 ساعت را به طور مداوم مطالعه نمایید حتما در آزمون موفق خواهید شد.


برای کسب رتبه زیر 500 در گرایش طراحی کاربردی و رتبه زیر 200 در همین گرایش بایستی تراز دروس مختلف در آزمون های ماهان چقدر باشد؟ با تشکر

با سلام. منظور شما رتبه در کنکور های آزمایشی موسسه است یا کنکور سراسری؟؟ اگر منظورتان آزمون های موسسه است می توانید به نمونه کارنامه هایی که در محل آزمون قرار دارد مراجعه نمایید.


با سلام. در مطالعه درس رياضي بخاطر حجم زياد فرمول هايي كه بايد حفظ بشوند و زمان نسبتا زيادي كه براي تسلط پيدا كردن روي مباحث بايد صرف بشه و همچنين مرور زياد آنها دچار مشكل شده ام. از طرفي نمره اين درس واقعا مهمه و از طرف ديگه با اينكه چند ماه از مطالعه‌ام

با سلام. من هم با شما در مورد حجم بالای مطالب موافقم اما در مورد حفظ کردن آنها نه. نیازی به حفظ کردن تمامی فرمول ها نیست به جای این کار تعداد تست بیشتری در هر بخش و در طی فرایند دوره حل نمایید تا میزان تسلط شما بالا برود. برای مثال شما حاصل ضرب 5*6 را براحتی پاسخ می دهید با اینکه آنرا حفظ نکرده اید.دلیل آن تکرار زیاد این ضرب در طی فرایند آموزش بوده است باز هم می گویم بیشتر از اینکه به فکر حفظ کردن باشید سعی کنید مساله حل کنید.اگر خواهان اطلاع از جزییات بیشتردر این زمینه ها هستید پرسش های خود را از طریق سایت موسسه، به صورت تلفنی و یا حضوری مطرح و در اسرع وقت پاسخ خود را دریافت نمایید.
با سلام. این موضوع می تواند چند دلیل داشته باشد. 1) دروس را به طور مفهومی مورد مطالعه قرار ندادید 2) برای ازمون مباحث خوانده شده را دوره نکرده اید 3) تعداد کمی تست حل کرده اید و یا احیانا وقت نکرده اید هیچ تستی بزنید. توصیه من به شما این است که حتما مباحثی که مطالعه کرده اید را دوره کنید و تا حد امکان تعداد تست مناسبی برای هر بخش حل نمایید. اگر خواهان اطلاع از جزییات بیشتردر این زمینه ها هستید پرسش های خود را از طریق سایت موسسه، به صورت تلفنی و یا حضوری مطرح و در اسرع وقت پاسخ خود را دریافت نمایید.

سلام من فارغ التحصيل مكانيك( سيالات)هستم. من تو درس ديناميك و ديناميك ماشين ضعف دارم حتي وقي مي خونمشون اعتماد بنفس حل كردنشون رو ندارم مي تونم حذفشون كنم و وقتش رو رو سياتات و رياضي بذارم مي خوام تبديل انرژي تهران قبول شم

با سلام. دروسی که نام بردید را می توان جز سخت ترین دروس کنکور نامید معمولا اکثر داوطلبان در این دورس دچار مشکل هستند. اما علی رغم این موضوع حذف کامل این دروس کاری اشتباه است توصیه من به شما این است که به جای حذف این دروس وقت کمتری برای مطالعه آنها بگذارید و به جای مطالعه تمای بخش ها فقط نکاتی که مشخص است که در کنکور از آنها سوال می اید را بخوانید مثلا از مبحث درجات آزادی و یا چرخدنده ها هر ساله در آزمون ارشد چند سوال می آید. اگر خواهان اطلاع از جزییات بیشتردر این زمینه ها هستید پرسش های خود را از طریق سایت موسسه و یا حضوری مطرح و در اسرع وقت پاسخ خود را دریافت نمایید.

سلام میخوام با اینکه سه ماه برای کنکور ارشد فرصت دارم جزوات پیشنهادی برای رشه تبدیل انرزی رو بدونم.با اینکه سه ساله از درس فاصله گرفتم. ترمو- سیالات- انتقال حرارت و زبان تخصصی

با سلام. در مورد درس زبان توصیه می کنم مطالبی که در پرسش های قبلی مطرح شده را مطالعه نمایید. برای مطالعه دروس جزوه های موسسه را پیشنهاد می کنم اما برای افزایش تسلط و یادگیری بعد از مطالعه جزوات موسسه، کتاب های زیر را پیش نهاد می کنم.1 -سیالات کتاب انتشارات راهیان ارشد ، ترمو دینامیک کتاب دکتر سمیعی پور انتشارات پوران پژوهش و انتقال حرارت نیز به نظر من همان جزوه موسسه کافی است. اگر خواهان اطلاع از جزییات بیشتردر این زمینه ها هستید پرسش های خود را از طریق سایت موسسه، به صورت تلفنی و یا حضوری مطرح و در اسرع وقت پاسخ خود را دریافت نمایید.

نمره تراز لازم برای قبولی در دانشگاه های تهران برای رشته مکانیک گرایش ساخت و تولید چقدر می باشد؟

با سلام. تا آنجا که بنده اطلاع دارم معمولا آمار قبولی بر حسب رتبه بیان می شود. برای قبولی در گرایش ساخت و تولید در تهران رتبه ای در حدود 150 برای دوره روزانه و 250 برای دوره شبانه مورد نیاز است. لطفا به مطلبی که در قسمت مخزن دانش برای داوطلبان ساخت و تولید قرار داده ام توجه فرمایید.اگر خواهان اطلاع از جزییات بیشتردر این زمینه ها هستید پرسش های خود را از طریق سایت موسسه، به صورت تلفنی و یا حضوری مطرح و در اسرع وقت پاسخ خود را دریافت نمایید.

سلام من هموني هستم كه گفتم زبانم ضعيفه من طراحي كاربرديم و با شما در مورد زبان كاملا موافقم من آزمون اول ماهان را دادم ولي نتيجه خوبي نگرفتم علتش هم بي دقتي در پر كردن پرسشنامه بود به طوري كه 17 تا را غلط پر كردم در صورتي كه كاملا روي اون ها مسلط بودم چط

با سلام. پرسشتان ناقص در سیستم ذخیره شده است.اگر در مورد روش بالا بردن دقت پرسیده باشید در پاسخ باید بگویم عوامل زیادی در این موضوع دخیل هستند. چند توصیه کلی در این زمینه عبارتند از: 1- تمرین تست زنی در منزل. حتما تعداد قابل قبولی تست از هر بخش و هر درس حل کنید 2- در جلسه آزمون سعی کنید پاسخ ها را صفحه به صفحه وارد نمایید 3- با توجه به اینکه برای کسب رتبه مناسب نیاز به پاسخگویی به تمامی سوالات نیست، سعی کنید کمی بیشتر بر روی سوالات دقت و تمرکز نمایید و ابتدا سراغ سوالات ساده تر بروید.4- تا از جواب سوالی مطمین نشدید جواب را وارد نکنید(منظورم این است که شانسی و یا به خاطر شباهت جوابتان با یکی از گزینه ها جواب را انتخاب نکنید).اگر خواهان اطلاع از جزییات بیشتردر این زمینه ها هستید پرسش های خود را از طریق سایت موسسه، به صورت تلفنی و یا حضوری مطرح و در اسرع وقت پاسخ خود را دریافت نمایید.

لام.كارنامه اي براي من اس ام اس كردن 2تا از درسامو درصداشواشتباه زده بودن .چرا؟و ديگه اينكه اين رتبه هاي اعلام شده از بين چندتا شركت كننده است؟چرا كارنامه ها داخل سايت نيست؟پس مشاوره هاي تلفني ازكي شروع ميشه؟ممنون ميشم جواب بديد.

با سلام. در مورد درصد اشتباه منظورتان چیست؟؟ اگر منظورتان این است که درصدی که در کارنامه برای شما ثبت شده از درصدی که خودتان محاسبه کرده اید کمتر است این یک موضوع کاملا طبیعی است. در آزمون های تستی این موضوع کاملا رایج است و دلیل آن هم عدم پر کردن صحیح پاسخنامه و یا احتمالا جابه جا پر کردن آن توسط داوطلب است. مطمین باشید که سیستم تصحیح هیچ ایرادی ندارد. یکی از مزایای کنکور آزمایشی همین است که با این مشکلات آشنا شوید وآنها را بر طرف نمایید. پیشنهاد می کنم در آزمون های بعدی سوالات را صفحه به صفحه وارد پاسخ نامه کنید اینطوری هم در زمان صرفه جویی می شود هم دقت بالا می رود. در مورد مشاوره تلفنی هم می توانید با با واحد مشاوره تماس بگیرید و اطلاعات کامل تر را دریافت نمایید. اگر خواهان اطلاع از جزییات بیشتردر این زمینه هستید پرسش های خود را از طریق سایت موسسه و یا حضوری مطرح و در اسرع وقت پاسخ خود را دریافت نمایید.


سلام من عضو ماهان هستم.سوالات ازمونهای ازمایشی ماهان سال قبل چه جوری میتونم پیدا کنم؟ممنون

با سلام. با توجه به اطلاعات موجود، مرجع مشخصی که سوالات کنکورهای آزمایشی سال‌های قبل را جمع آوری و در اختیار دانشجویان قرار دهد وجود ندارد. تنها منبع موجود، داوطلبان سال های گذشته موسسه می باشند.

سلام من زبانم خيلي ضعيفه و حتي يك تست هم نميتونم بزنم(اين را بارها امتحان كردم) به نظر شما روي زبان وقت بذارم يا نه؟ اين وقت گذاشتن در حد چه حد باشه كه حدود 30 درصد زبان بتونم بزنم

با سلام. پیشنهاد می کنم که پاسخ سوالات مربوط به درس زبان که در گذشته مطرح شده را حتما بخوانید. اما به طور کلی درس زبان در کنکور مکانیک (طراحی کاربردی- تبدیل انرژی) تاثیر کمی دارد و من در مشاوره های حضوری به کسانی که مانند شما در این درس مشکل دارند توصیه اکید می کنم که به طور کامل این درس را کنار بگذارند. مطمین باشید که اگر برای دروس ریاضی و سیالات بیشتر وقت بگذارید تاثیر بیشتری بر روی نتیجه کنکور شما خواهد داشت. معمولا رتبه های برتر نیز زبان را سفید می گذارند و یا در بهترین حالت در حدود 10-15% می زنند. بنا بر این به شما توصیه می کنم که این درس را کامل کنار بگذارید. اگر گرایش امتحانی شما جز گرایش هایی که نام بردم هست حتما این موضوع را اطلاع دهید. . اگر خواهان اطلاع از جزییات بیشتردر این زمینه هستید پرسش های خود را از طریق سایت موسسه و یا حضوری مطرح و در اسرع وقت پاسخ خود را دریافت نمایید.

من كارشناسي ناپيوسته ساخت و توليد خوندم معدلم هم 16 است.دو سال پیش درسم تموم شده پایه ام در ریاضی و جامدات قوی است می خواهم ارشد طراحي كاربردي بخونم الان شروع كنم دير نيست؟من دروس رياضي مهندسي و مكانيك سيالات و دینامیک ماشین و کنترل رو پاس نكردم، .به نظر

با سلام. با توجه به اینکه گرایش تحصیلی شما ساخت و تولید است بهترین توصیه برای شما این است که در کنکور ساخت و تولید شرکت کنید که در این صورت نیازی به مطالعه دروسی که احتمالا در دانشگاه نگذرانده اید نیست. اما اگر خواهان شرکت در کنکور طراحی کاربردی هستید باید بدانید که در این صورت دروس سیالات- ترمو دینامیک- انتقال حرارت- دینامیک- ارتعاشات-کنترل و دینامیک ماشین را حتما باید مطالعه نمایید که در این مدت باقی مانده کار ساده ای به نظر نمی رسد. حذف دروس نام برده عملا باعث می شود که تقریبا 30-40% از سوالات را از دست بدهید که کار درستی به نظر نمی رسد. با توجه دوری شما از درس احتمال کسب رتبه مناسب در کنکور طراحی کاربردی برای شما خیلی پایین تر از کنکور ساخت و تولید است. اگر خواهان اطلاع از جزییات بیشتردر این زمینه هستید پرسش های خود را از طریق سایت موسسه و یا حضوری مطرح و در اسرع وقت پاسخ خود را دریافت نمایید.

سلام: اگه میشه در مورد رشته هایی مثل مهندسی جوش/تسلیحات/هسته ای/ماشینهای ریلی و... توضیحاتی بفرمایید بخصوص در مورد ضرایب دروسشان در کنکور؟

با سلام. برای آگاهی از جزییات بیشتر به پاسخ سوال دیگری که در مین زمینه ارایه شده است مراجعه نمایید. اما به عنوان یک پاسخ کلی رشته هایی که شما در بالا نام بردید رتبه جداگانه ندارند و بر اساس یکی از 8 رتبه موجود در کارنامه انتخاب صورت می پذیرد. نکته مهم که باید در مورد این رشته ها بدانید این است که نحوه‌ی پذیرش در این رشته‌ها در دانشگاه‌ها مختلف فرق می‌کند برای مثال در بعضی دانشگاه‌ها برای پذیرش گرایش مهندسی هسته ای از رتبه تبدیل انرژی و در بعضی دیگر از رتبه طراحی کار بردی استفاده می شود. اما در مورد ضرایب دروس در 8 گرایشی که رتبه در انها محاسبه می‌شود می‌توانید به مطلبی که در قسمت مخزن دانش قرار داده شده است مراجعه نمایید. اگر خواهان اطلاع از جزییات بیشتردر این زمینه هستید پرسش های خود را از طریق سایت موسسه و یا حضوری مطرح و در اسرع وقت پاسخ خود را دریافت نمایید.

سلام درمورد سختي يا آسوني رشته ي تبديل انرژي و آينده ي شغلي اون راهنمايي مي خوام

با سلام. پاسخ به سوال شما کمی دشوار است زیرا پاسخ روشنی برای آن وجود ندارد. به طور طبیعی سطح دروس کارشناسی ارشد در تمامی رشته بالاتر از دروس کارشناسی است اما اینکه دروس یک گرایش و یا رشته را از نظر سختی با بقیه گرایش ها مقایسه کرد به نظر کار صحیحی نیست. در ثانی شما مشخص نکرده اید که نسبت به چه چیزی مقایسه انجام شود. بنا بر این به عنوان یک نکته کلی این را بدانید که دروس کارشناسی ارشد معمولا بیشتر به مباحث تئوری می پردازند حتی در گرایش ساخت و تولید بنا بر این سطح دروس بالا است اما این طور نیست که نتوان آنها را گذراند بنا بر این جای نگرانی نیست. در مورد قسمت دوم سوالتان باید بگویم که بازار کار این گرایش خوب است.


برای کسب رتبه تقریبا 1000 تا 1500، میانگین درصد داوطلب باید چقدر باشد؟ به طور مثال در گرایش تبدیل انرژی.

با سلام. برای پاسخ به پرسش شما و سایر دوستانی که از اینگونه سوالات دارند مطلبی با عنوان " نمونه کارنامه داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد سال 1389" در قسمت مخزن دانش قرار دادم. در این مطلب نمونه کارنامه و درصد و رتبه داوطلبانی با سطوح علمی متفاوت قرار داده شده است برای مثال از رتبه 60 شروع می شود و به رتبه 1500 ختم می شود. امیدوارم که مفید واقع شود.


معمولا چند نفر در کشور در آزمون کارشناسی ارشد رشته های مکانیک شرکت می کنند؟

با سلام. آمار دقیقی در این زمینه موجود نیست اما در سال گذشته در گرایش طراحی کاربردی تا رتبه 9542 و در گرایش تبدیل انرژی تا رتبه 6875 مجاز به انتخاب رشته شده اند. اما پایین ترین رتبه مورد نیاز برای قبولی در کنکور ارشد مکانیک در حدود 1600-1700می باشد. در ضمن اعداد بالا به معنی این نیست که حدود 16000 نفر مجاز به انتخاب رشته شده اند زیرا در کارنامه هر فرد هم رتبه طراحی کاربردی و هم تبدیل انرژی وجود دارد.

با سلام.من لیسانس مدیریت هستم.کارمم نقشه کشیه.میخاستم ببینم میشه مکانیک شرکت کنم.امید به قبولیم اصلا هست؟با بسته اموزشی میشه قبول شد یا همون مدیریت رو ادامه بدم؟ممنونم.لطفا کامل راهنماییم کنید.

با سلام. با توجه به اینکه رشته اصلی شما مدیریت است برای اینکه بتوانید در کنکور مهندسی مکانیک شرکت کنید باید حدود 56 واحد درسی این رشته را ابتدا یاد بگیرید سپس برای شرکت در کنکور آماده شوید. با توجه به فرصت باقی مانده به کنکور این کار لااقل برای امسال غیر ممکن به نظر می رسد. توصیه من این است که در همان رشته اصلی خود در آزمون ارشد شرکت نمایید. پیشنهاد می کنم که حتما با مشاور مدیریت موسسه مشورت نمایید.

سلام.من 18 ماه از درس دور بودم.الان تصمیم گرفتم درس بخونم برای ارشد.می خواستم یه برنامه مطالعاتی مناسب به من پیشنهاد کنید.آیا جزوه های ماهان به تنهایی برای مطالعه من کافی هست؟ مشکل اصلی من برنامه مطالعاتی مناسب و استرس اینه که می رسم بخونم یا نه؟با تشکر.(

با سلام. با توجه به اینکه برنامه مطالعاتی برای هر شخص منحصر به فرد و متناسب با شرایط آن فرد تنظیم می‌شود نیاز به دانستن جزییات بیشتری از شرایط تحصیلی شما است. بنابراین توصیه می‌کنم که در اسرع وقت برای مراجعه حضوری اقدام نمایید. در مورد قسمت دوم پرسش شما باید این نکته را بدانید که جزوه ای که موسسه ماهان (و سایر موسسات ) به شما می دهند برای دور اول مطالعه و یاد گیری دروس مناسب است. برای افزایش تسلط نیاز به منابع دیگر هم دارید اما برای شروع این منابع حتما مورد نیاز هستند. اگر خواهان اطلاع از جزییات بیشتردر این زمینه هستید پرسش های خود را از طریق سایت موسسه و یا حضوری مطرح و در اسرع وقت پاسخ خود را دریافت نمایید.

سلام/میشه در مورد ضرایب دروس برخی از رشته های ارشدمکانیک مثل (مهندسی جوش/مهندسی تسلیحات/مهندسی هسته ای/مهندسی ماشینهای ریلی/مهندسی دریا/ مهندسی خودروهای نظامی) توضیحی بفرمایید؟

با سلام. سوال خوبی مطرح کردید که احتمالا سوال تعداد زیادی از داوطلبان است. در ابتدا باید این نکته را باید بدانید که در کارنامه کنکور شما 8 رتبه وجود دارد که به ترتیب مربوط به رتبه شما در گرایش 1-ساخت و تولید 2- طراحی کاربردی 3- تبدیل انرژی 4- بیو مکانیک 5-7 گرایش های خود رو 8- مکاترونیک می باشد. رشته هایی که شما در بالا نام بردید رتبه جداگانه ندارند و بر اساس این 8 رتبه انتخاب صورت می پذیرد. نکته مهم که باید در مورد این رشته ها بدانید این است که نحوه‌ی پذیرش در این رشته‌ها در دانشگاه‌ها مختلف فرق می‌کند برای مثال در بعضی دانشگاه‌ها برای پذیرش گرایش مهندسی هسته ای از رتبه تبدیل انرژی و در بعضی دیگر از رتبه طراحی کار بردی استفاده می شود. جزییات دقیق مربوط به نحوه پذیرش و رتبه مورد نظر برای پذیرش در این رشته ها را می توانید در دفترچه‌ای که سازمان سنجش ارایه می دهد مطالعه نمایید.( این دفترچه پس از اعلام رتبه‌ها منتشر می‌شود. با توجه به تغییرات هر ساله در آن توصیه می‌شود که از دفترچه مربوط آزمون امسال استفاده نمایید) اما در مورد ضرایب دروس در 8 گرایشی که رتبه در انها محاسبه می‌شود می‌توانید به مطلبی که در قسمت مخزن دانش قرار داده شده است مراجعه نمایید. اگر خواهان اطلاع از جزییات بیشتردر این زمینه هستید پرسش های خود را از طریق سایت موسسه و یا حضوری مطرح و در اسرع وقت پاسخ خود را دریافت نمایید

سلام من فارغ التحصیل مکانیک جامدات از دانشگاه آزاد هستم. و پایه ی نسبتا ضعیفی در دروس دارم. واقعا نمیدونم از کجا باید شروع کنم. لطفا راهنمایی کنید

با سلام. برای پاسخ دادن به این سوال جزییات بیشتر از شرایط تحصیلی و کاری شما نیاز است. لطفا در اسرع وقت برای مشاوره حضوری با واحد مشاوره هماهنگ کنید. زیرا باید برای شما برنامه ای منطبق با شرایط تحصیلی و اموزشی تان تنظیم شود و منابع مورد نیازتان نیز معرفی شود که این کار از طریق سایت امکان پذیر نیست.

سلام . من شاغل هستم و روزانه حدود4ساعت فرصت درس خواندن دارم .من جزوه های ماهان رو می خونم ولی متاسفانه هنوز نتونستم مقداری که باید برای اولین آزمون ماهان بخونم رو تمام کنم.به نظر شما باید همه کتابها رو بخونم؟لطفا من رو راهنمایی کنید چون تقریبا ناامید شدم.

با سلام. در ابتدا باید به شما بگویم که با توجه به شرایط کاریتان ساعت مطالعه مناسبی دارید و نیازی به نگرانی نیست. باید به این موضوع توجه کنید که برنامه موسسه برای یک داوطلب متوسط آزمون با وقت مطالعه آزاد تنظیم شده است و بنا بر این عقب افتادن شما امری کاملا طبیعی است. البته اگر تابستان کمی مطالعه داشتید این مشکل پیش نمی امد. شما به خواندن جزوات موسسه ادامه بدهید و سعی کنید حتما تست های موجود در جزوات را پاسخ دهید. اگر بتوانید حدود 80-70 % با برنامه موسسه منطبق باشید برای موفقیت و کسب رتبه مناسب کافی است زیرا بعد از اتمام برنامه موسسه (10/10/89) حدود 40 روز تا کنکور فاصله دارید. مساله ای که باید به ان توجه کنید این است که دروس اصلی را حتما با برنامه موسسه پیش بروید اما دروس کم اهمیت تر را در صورت عقب افتادن بعد از اتمام برنامه موسسه می توانید مطالعه نمایید. منظور از دروس مهم دروس سیالات- ترمو دینامیک- مقاومت مصالح-استاتیک- دینامیک- ارتعاشات (+کنترل) است. از میان دروس ریاضیات هم سعی کنید حداقل 2 درس را با برنامه پیش بروید. اما یادتان باشد که هر چه بیشتر با برنامه موسسه پیش بروید فرصت بیشتری برای دوره و افزایش تسلط خواهید داشت. اگر خواهان اطلاع از جزییات بیشتردر این زمینه هستید پرسش های خود را از طریق سایت موسسه و یا حضوری مطرح و در اسرع وقت پاسخ خود را دریافت نمایید.
+ نوشته شده در  پنجشنبه ۱۵ اسفند۱۳۸۷ساعت ۲۱:۴۳ بعد از ظهر  توسط علی   |